Banner2
Banner1
Banner4
Banner4
Piktogram

Zákazník z Rakouska je s dodávkami z Lucca spokojen 11.6.2019

Zákazník z Rakouska je s dodávkami z Lucca spokojen

Už sedmý drtič RM 60 pro jednoho z evropských lídrů v produkci kompaktních drtičů a třídičů stavebního odpadu, rakouskou společnost Rubble Master, aktuálně vyrábí firma Lucco. Do konce letošního roku jich musí dodat celkem deset. Zákazník je s produkcí z Albrechtic evidentně spokojen, protože na stole už je objednávka na další tři kusy pro první čtvrtletí příštího roku a vážný příslib další spolupráce.
První drtič RM 60 firma dodala do Rakouska loni v prosinci. Tehdy se jednalo o pilotní kus, který zákazníkovi sloužil k prověření technické a technologické úrovně zařízení i úrovně provozních a procesních postupů v Luccu. Vše se zaznamenalo do výstupní dokumentace PPAP (Production Part Approval Process), kterou zákazník následně pečlivě prozkoumal. Jak výrobu pilotního vzorku, tak následujících kusů firmy zvládla k jeho naprosté spokojenosti, takže drtič RM 60 postupně opouští status pilotní a ověřovací série a přechází do provozně organizačního modu sériové produkce.
Protože Lucco zhotovuje v podstatě celý drtič, ke kterému pak Rubble Master přidává jen motor, byla zvláště výroba pilotního kusu náročná. Jedná se o složitý výrobek sestávající z desítek „master“ položek a tisíce podpoložek. Dokumentace obsahuje více jak dvě stovky samostatných výkresů. Komplikovaná je už v úvodu specifikace technologického postupu včetně upozornění na možná rizika technologická i materiálová. Následuje zpracování objednávek na nákup veškerého nutného materiálu a poté realizace, přičemž lidé na dílně se u pilotního kusu učí potřebným postupům. Proces realizace se pečlivě zaznamenává, kontroluje ho oddělení kvality. Konečný produkt tvoří drtící komora vystlaná otěruvzdorným materiálem, násypka na materiál, dopravníkový pás a rámové a komorové komponenty. Hmotnost celého zařízení je 12 tun, délka od hrany násypky k dopravníkovému pásu je úctyhodných 8 metrů. Stroj disponuje výkonem 80 tun zpracovaného materiálu za hodinu. Lucco zajišťuje celou výrobu jen s minimálním objemem kooperace. Firma Rubble Master si v Luccu zároveň objednala také vytvoření veškeré výkresové dokumentace, která tvoří ´master´ výkres dodaný zákazníkem. Konstrukce a technologie se i tohoto úkolu zhostila se ctí.
Drtiče jsou perspektivním produktem, který aktuálně zažívá celosvětový boom. Uplatňují se hlavně ve stavebnictví u demolic a destruktivních prací, nebo také v lomech, ale například na Karibských ostrovech zařízení používají k drcení slupek kokosových ořechů, přičemž výsledná hmota se dále zpracovává pro mnoho oblastí spotřebitelského průmyslu. Výhodou je, že poptávka po drtičích s ohledem na stávající evropské výrobní kapacity převyšuje nabídku. Pro Lucco je výroba drtičů značky Rubble Master výrazným posunem. Bývalá vesnická opravna zemědělské techniky totiž v minulosti značně ´zaspala´ dobu v zavádění moderních metod procesního řízení a implementaci informačních technologií. Důsledkem bylo, že vyráběla hlavně svařence s nízkou přidanou hodnotou. Změna strategie nastala v roce 2013, kdy Lucco převzala skupina BR Group. Zařazení technologicky náročného produktu do výroby je dokladem toho, že se společnosti v poslední době podařilo udělat značný pokrok. 

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<