Banner2
Banner1
Banner4
Banner4
Piktogram
  • Úvod
  • Aktuality
  • Lucco stojí, výrobu přerušili klíčoví zákazníci…

Lucco stojí, výrobu přerušili klíčoví zákazníci firmy 31.3.2020

Lucco stojí, výrobu přerušili klíčoví zákazníci firmy

Minimálně na dva, možná až na tři týdny přerušila v pondělí 30. března výrobu strojírna Lucco. Termín jejího opětného zahájení bude závislý na situaci u hlavních, zahraničních  zákazníků. Většina klíčových odběratelů zejména ze Španělska a Velké Británie, kteří s využitím dodávek Luca kompletují především stavební stroje, odstavila kvůli koronavirové pandemii výrobu už v minulých dnech. Luccu tak vypadla podstatná zakázková náplň, strojírna exportovala 25 procent své produkce do Španělska, 55 procent do Británie a 15 procent do Německa.  
"Začátek roku vypadal pro Lucco velmi příznivě, stavební sezona odstartovala přísun objednávek s výhledem obratu 25 milionů měsíčně, jako tomu bylo v minulých letech. V lednu a únoru jsme dosáli plánovaný výsledek hospodaření. Věříme, že aktuální propad nezbrzdí firmu na dlouho," řekl obchodní ředitel Lucca Radim Vlček.
Zaměstnanci jsou aktuálně doma na 60 procentech svého průměrného výdělku. Výrobu opracovaných svařenců a jejich povrchové úpravy a montáže pro malé a středně velké stavební stroje, díly a zařízení pro automobilový, energetický a hutní průmysl zajišťovalo 146 kmenových a 30 agenturních zaměstnanců. V práci je aktuálně jen několik pracovníků lakovny, kteří dělají na subdodávkách pro externí zákazníky a pro Spojmont, další firmu ze skupiny BR Group.
"Pracovníci řady profesí jsou pro nás velmi důležití. Odstávku proto chceme ukončit hned, jakmile to situace umožní, abychom si je udrželi, a to včetně vyškolených a zkušených agenturních pracovníků," doplnil Radim Vlček.
 

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<