Banner2
Banner1
Banner4
Banner4
Piktogram
  • Úvod
  • Aktuality
  • Zákazníci ještě nerozjeli výrobu, hlásí Lucco

Zákazníci ještě nerozjeli výrobu, hlásí Lucco 21.4.2020

Zákazníci ještě nerozjeli výrobu, hlásí Lucco

Obchod s hlavními zákazníky se stále nerozjel, proto se ve společnosti Lucco prodlužuje odstávka výroby. Od 20. dubna  zatím pracuje ve výrobě zhruba 53 pracovníků v dělnických profesích z původních 164.
"Po celou dobu odstávky jsme monitorovali další informace od klíčových zákazníků z Velké Británie a Španělska, kteří postupně prodlužovali termíny odstávek výroby zejména s ohledem na dramatický postup pandemie koronaviru. Jeden z našich  důležitých klientů nás informoval, že rozjezd výroby plánuje až na 26. květen. V reakci na to rozhodlo představenstvo naší společnosti prodloužit dobu odstávky výroby až do 4. května s tím, že budeme operativně reagovat na požadavky zákazníků, kteří postupně opatrně začínají pracovat na rozjezdu své výroby," informoval výkonný ředitel společnosti Lucco Lumír Palyza.
Lucco zastavilo výrobu 30. března v reakci na situaci u všech svých zahraničních zákazníků, kteří na základě opatření  proti šíření pandemie koronaviru, vydaných vládami jednotlivých zemí, uzavřeli svoje provozy a také přestali přijímat již objednané výrobky. Některé výrobky, které byly v té době již na cestě ke klientům, se dokonce musely vrátit zpět do České republiky. kvůli odstavce výroby v Luccu zůstala většina zaměstnanců firmy doma na 60 procentech mzdy. Firma bude žádat o jejich částečné kompenzace z vládního programu Antivirus.
"Vedení společnosti bude chtít v maximálním rozsahu využít podpůrných programů pro zaměstnavatele, které vyhlásila Vláda ČR," potvrdil Lumír Palyza.  
Náběh výroby se dá očekávat jen velmi pozvolný, proto už teď muselo Lucco přijmout některá úsporná opatření s cílem minimalizovat náklady. Další úsporná opatření se ještě připravují. Prioritou je udržet výrobu a provozní náklady na takové úrovni, aby nebylo nutné propouštět zkušené pracovníky z výroby.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<