Banner2
Banner1
Banner4
Banner4
Piktogram

Výroba v Luccu se velmi pomalu rozjíždí 12.5.2020

Výroba v Luccu se velmi pomalu rozjíždí

Telekonference, kterou vedlo v minulém týdnu Lucco se svými zákazníky ve Španělsku, potvrdila, že hlavní klienti firmy jsou zatím velmi opatrní.
"Ve Španělsku naši zákazníci očekávají, že výroba u nich zůstane do konce prázdnin tak na 60 procentech. Odběratelé v Anglii zatím stojí," informoval člen představenstva společnosti Lucco a výkonný ředitel BR Group Petr Mitura.
"Od začátku května se pomalu a jen v omezeném režimu rozjíždí podle aktuálních potřeb jednotlivé provozy, zejména strojní opracování a mokrá lakovna. Každý týden aktualizujeme počty výrobních zaměstnanců, kteří nastoupí a pracují na dokončení zakázek a prototypů, které naší klienti požadují dodat v co nejkratším termínu," potvrdil obchodní ředitel Lucca Radim Vlček.
Zatímco běžně v Luccu pracuje 148 kmenových a 30 agenturních pracovníků, v tomto týdnu je v zaměstnání zhruba 65 pracovníků z výroby. Ostatní jsou doma z důvodu překážky práci na straně zaměstnavatele a firma jim vyplácí 60 procent mzdy. Kompenzaci těchto mzdových nákladů ve výši 60 procent z vyplacených peněz Lucco žádá z vládního balíčku Antivirus, což by mohlo firmě mírně pomoci s překonáním nejhorších potíží způsobených aktuální situací.
zastavila výrobu v závěru března poté, co kvůli koronavirové epidemii přestali vyrábět její klíčoví zákazníci ve Španělsku a Anglii. Lucco nyní odhaduje pokles objemu zakázek do konce prázdnin o 40 až 50 procent. Situace je zatím nepřehledná, odběratelé produkce z Lucca dosud vyčkávají, jak se bude vyvíjet trh po postupném uvolňování vládních restrikcí v  jednotlivých evropských státech. 

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<